....potřetí změna. Tentokrát je blog věnovaný ručnímu tvoření, ponejvíce tomuto špendlíčkování....
Všechny věci které zde jsou na fotkách jsou moje originální výtvory a lze si je objednat v barevnostech podle obliby nebo podle interiéru. Dají se použít buď jako solitéry nebo i celé sady na stromek. Možností je mnoho a každý kus je originál. Dá se s nimi obsáhnout každé roční období, věnce na dveře od jarních přes letní, podzimní až po zimní, advetní....jsou to neobyčejné dárky pro ty kterým chceme udělat radost nějakou zvláštností. Rodině, kamarádům, přátelům nebo i firemním přátelům....

Den 27....

27. března 2012 v 19:55 | VendyW
Lidé rádi stále někam cestují. Vlakem, autobusem , autem ale i pěšky nebo na kole. Pro všechny tyto možnosti a jejich různé kombinace ovšem také potřebujeme příslušné dopravní prostředky a pro ty prostředky příslušná místa odkud mají vyjet, kde zastavit či zaparkovat. Tedy až na ty nohy. Ty si zastaví kde chtějí, tedy ještě lépe kde jim dá mozek pokyn, tady se mi líbí, tady zastavte. Nepotřebují oproti autům ani žádná parkovací místa, ani podzemní garáže. Nejsou tedy prozatím ani zatížené zákonem o zimním obutí, jako to mají auta se zimními pneumatikami. Nemusí dodržovat zákazy vjezdu, omezení rychlosti. Mohou bez problémů na pěší zóny a hlavně jim jsou úplně šumafuk nějaké drahé pohonné hmoty. S minimální péčí slouží skoro celý život. A které auto či jiný dopravní prostředek se může chlubit třeba devadesátiletou životností !

Pro ty ostatní jsou stavěna nádraží, podzemní garáže a stojany. A takové nové multifunkční zařízení nazvané Dopravní terminál vznikl i tady v gubernii Třebová. Je u vlakového nádraží, je na něm autobusové nádraží, podzemní garáže i ty stojany na kola. Věc vcelku chvályhodná, leč částečně krajně nedomyšlená. Bylo zcela odříznuto celé centrum města od autobusových zastávek, což postihlo i dvě školy, situace s parkováním se výrazně zhoršila, protože kdo se dneska chce s nákupama vláčet půl kilometru k autu zaparkovanému v podzemních garážích. A to nemluvím o tom, že dětem kterým skončí vyučování autobus z onoho terminálu ujede pět minut před tím, než je učitelé vypustí ze školy a na další musí čekat skoro hodinu. A tak courají po městě i malí prvňáčci pokud pro ně rodiče mají možnost přijet, nebo je vyzvednout a vzít si je k sobě do zaměstnání, což ovšem také v některém případě není možné. A to nemluvím o absolutní nenávaznosti autobus - vlak a opačně, ač hlavně toto bylo deklarováno v tom PROČ terminál stavět.
A tak místo aby lidé byli na svůj nový terminál hrdí, spíš jsou rozezlení a naštvaní. Jediné čím výrazně přispěl k lepšímu je celková úprava okolí nádraží. Ta se opravdu povedla....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alena alena | E-mail | 27. března 2012 v 20:33 | Reagovat

To je vzdycky tak,nez se neco zabehne ma to ruzne"detske nemoci",hlavne to cekani deti na autobus je opravdu nedomyslene!Ale moje nohy i kdyz o ne dobre pecuji bohuzel do 90ti urcite nevydrzi,nejradsi se vozi autem :-?

2 VendyW VendyW | 28. března 2012 v 10:30 | Reagovat

[1]: Je to nedomyšlené, ale zároveň bohužel nehrozí že by zase ty zastávky obnovily, a specielně tuhle u školy, protože už se tam udělala zóna pro pěší a za ty šílen prachy co to stálo, to už zase předělávat nebudou. Spíš se obávám, že ještě odeberou nějaké spoje...a o tom, jak jsou ty garáže nevytížené svědčí to, že už po roce a něco fungování zlevňují...a tak je to se vším. Vždycky šílená hurá akce, a pak se zjistí, že to až tak výhodné nebo užívané není.A hlavně se mezi tím pár milionků z evropských dotací poztrácí do různých cizích kapsiček.

3 Janah Janah | Web | 28. března 2012 v 15:11 | Reagovat

To to tam u vás tedy trošku nedomysleli :-?

4 signoraa signoraa | Web | 28. března 2012 v 17:30 | Reagovat

Je to zvláštní, ale já mám Třebovou zafixovanou jako jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů.
Spíš mám z tvého popisu věci smutný pocit, že zase někdo vyhrál jakési výběrové řízení, shrábl prachy a ty, kterým to mělo sloužit se jaksi z vysoka ....

5 Vendy W Vendy W | 28. března 2012 v 22:35 | Reagovat

[3]: No takových věcí už tu bylo, nedomyšlenejch, překombinovanejch.... :-!

[4]: Však taky jo, ten terminál je před nádražím. I když tedy spíš bejvával to nejdůležiTější uzel, teď už z něj zbylo hodně málo. I těch vlaků co tu stavěj silně ubylo. Začíná to přetahovat Ústí. A s tím řízením nejsi daleko od pravdy. Kraj ho skutečně vyhlásil, protože se měnil dopravce. A na tohoto jsou stížnosti po celé republice, že nasliboval hory doly a pak vašnosti trhněte si nohou :-? . Nám sice autobusy nějaké přibyly, dokonce nám tu zase jezdí i dva o víkendu...jenže je otázkou jak dlouho je to bude bavit, nebo kdy zjistěj že nejsou vytížené některé spoje tak jak by si představovali a zruší je. To by se ostatně brzy mělo ukázat. Teď v březnu končí zkušební provoz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama